כריתת עצים לצמיחה מחודשת

 
 
כריתת עצים היא פעולה הדורשת רישיון כריתה מפקיד היערות, ולכן במקרים המחייבים כריתת עצים יש להזמין אך ורק כורתים מורשים שיודעים לבצע את העבודה מהשורש, תרתי משמע. עצים שעבורם ניתן בדרך כלל רישיון כריתה הם מקרים של עצים שמהווים סכנה לציבור משום שהם נמצאים בסכנת קריסה או משום שהם צומחים בקרבת כבלי חשמל, עצים חולים שמדביקים גם את העצים שבסביבתם ועצים ששורשיהם גורמים נזק לצנרת. ברוב המקרים האחרים, הכוללים הימצאות של עטלפים בין ענפי העצים, עצים המסתירים את אור השמש, עצים שענפיהם חודרים דרך החלון ועוד, גיזום עצים נכון יכול להציל את העץ ולמנוע את ההפרעה.
 
 
גיזום עצים בגינה
 
 
 
גיזום עצים בגינה פרטית
 
 
 
גיזום לצמיחה מחודשת
 
 
 
 

כריתת עצים – לכרות את הענף עליו אתם יושבים

 
אם אחד העצים בגינתכם צומח בצורה שמציקה לכם, משום שענפיו חודרים לחלון חדר השינה שלכם או לחלון חדר השינה של השכן, וברגע של חוסר מחשבה תבצעו כריתת עצים ללא קבלת רישיון – הרי שהרגע הזה יגרום לכם לבצע עבירה על החוק שדינה יכול להיות קנס כספי גבוה ואף מאסר. זאת משום שכשאתם מבצעים כריתת עצים אתם עוברים על פקודת היערות שלפיה רוב העצים בארץ הם מוגנים, גם העצים הנמצאים בגינה הפרטית שלכם, ולכן כריתת עצים יש לבצע רק לאחר שמתקבל רישיון מסודר מפקיד היערות הפועל מטעמה של הקרן הקיימת לישראל. כלומר, במקרה זה בהחלט נכון יהיה להגיד, שאם תבצעו כריתת עצים בעצמכם הרי שתכרתו את הענף הבטוח שעליו אתם יושבים. לכן, לפני ביצוע פעולה שכזו, מומלץ מאוד להזמין אל הגינה שלכם אנשי מקצוע, שיבדקו אם בכלל נחוצה כאן פעולת כריתת עצים ואם יש בכלל סיכוי שתקבלו אישור לבצע כריתה שכזו, או שניתן יהיה להציל את העץ ולשקם את שביעות הרצון שלכם מגדילתו באמצעות גיזום עצים נכון.
 

גיזום עצים – להשגת התוצאה הרצויה

 
כאמור, במקרים בהם העץ שבגינתכם מהווה מקום קינון לציפורים או לעטלפים, או שענפיו צומחים בכיוונים לא רצויים, כריתת עץ אינה הפתרון הנכון. במקרים כאלה הזמנת גוזם עצים מוסמך תוכל לפתור את הבעיה, ולהחזיר לכם את האפשרות ליהנות מצלו של העץ ופירותיו. כך, באמצעות כריתת עצים לצמיחה מחודשת תגנו גם על העץ מפני טראומה מאוד לא פשוטה שתשאיר אחריה כריתתו, גם אם יישתל אחר כך במקום אחר.
 

גיזום עצים במקום כריתת עצים – רק אצל מומחים

 
כמובן, שגם במקרה בו גיזום עצים נכון יוכל לסייע לכם ולעץ, חשוב שתזמינו גוזם עצים מקצועי ומנוסה, שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. אופק כריתה וגיזום עצים מעסיקה צוות גוזמים מומחים שידאג לבצע כל עבודת כריתת עצים לצמיחה מחודשת על הצד הטוב ביותר. אופק כריתה וגיזום עצים פועלת כבר עשרות שנים בתחומי כריתת עצים וגיזום עצים, ולעובדיה הוותיקים ניסיון רב שנים שמאפשר להם לבצע את העבודה במקצועיות רבה.

לקבלת מידע נוסף אודות כריתת עצים לצמיחה מחודשת – פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.