גיזום עץ לימון

לקבלת הצעה
השאירו פרטים

לקוחות ממליצים

לקוחות ממליצים

מחירים מעולים

ניסיון רב שנים

תוכן עניינים

עץ הלימון אמנם נפוץ בארץ, איך אינו צמח מקומי, ולכן דורש טיפול מיוחד

עולם הצמחים הינו עולם מסועף, כאשר כמו עולם החי, בכל חבל ארץ התפתחו צמחים משלו. הצמחים שהתפתחו בחבל ארץ מסוים, למדו עם חלוף השנים להתמודד עם המזיקים הנפוצים אליו, עם תנאי האקלים השונים ועוד. בשונה מצמחים אנדמיים, כלומר מקומיים, חלק ניכר מצמחי הגינון שאנו מגדלים בחצר ביתנו אין מקורם בארץ ישראל. הגידול של צמחים אשר אינם מקומיים, דורש טיפול מיוחד על מנת להעניק להם את היתרונות אשר העקירה מהחבל ארץ המקורי שלהם גזלה מהם. עץ הלימון איננו עץ מקומי בארץ ישראל, ועם זאת משגשג בה. הסיבות לכך מורכבות בין השאר מהיכולת להרכיב אץ גזע עץ הלימון על שורש של חושחש למניעה ממחלות, מההגנה עליו מפני הקור בחלק מחבלי הארץ, ומשיטות השקיה מתקדמות. גיזום עץ לימון הינו אחד מהפרמטרים החשובים ביותר בגידולו.

אך המראה היפה והססגוני של עצים אלו אינו דבר שנוצר באופן טבעי. עצי דקל הינם עצים הדורשים תחזוקה גבוהה למדי, הכוללת בין היתר גיזום העץ בצורה קפדנית ביותר לשם שמירה הן על בריאותו והן על מראהו האסתטי והמרשים.

מהם המאפיינים הייחודיים של עץ הלימון וכיצד הם משפיעים על גיזום העץ?

כאמור, גיזום עץ לימון וטיפול בו הינם חשובים ביותר, מאחר ולהבדיל מצמחים כגון תאנה או גפן הוא אינו מקומי בארץ ישראל. גיזום עץ לימון צריך להיעשות תוך התחשבות במאפיינים הייחודיים של העץ, הכוללים בין השאר:

  • שורש של חושחש: מאחר ועץ לימון לרוב מורכב על גבי שורש של חושחש, חשוב מאוד לשים לב לפריצות של צימוח מהשורש, אשר עשויות לגזול מזון מהגזע המרכזי. יש לגזום במהירות האפשרית את הפריצות הללו.
  • צמח ירוק עד: מאחר והלימון הינו צמח ירוק עד, אין לנו חלון זמין נרחב בו העץ שרוי בתרדמת חורף כדי לגזום אותו. לכן, נעדיף לגזום מעט לפני זמן הפריצה העיקר המתרחש בסוף החורף ובתחילת האביב.

אופק – כריתה וגיזום הינה חברה המתמחה בגיזום נכון ואיכותי לכל עצי הפרי והגינה

גיזום עץ לימון נועד לשמור על הבריאות של העץ ולהגביר את התנובה של הפרי. במידה ואתם חוששים לגזום בעצמכם, יש לבחור בחברת גיזום מובילה. אופק כריתה וגיזום הינה חברה איכותית אשר תטפל בעץ הלימון שלכם בצורה מושלמת.

לפרטים נוספיםהיכנסו

שירותי גיזום עבור כל ערי המרכז