שאלות ותשובות

לקבלת הצעה
השאירו פרטים

לקוחות ממליצים

לקוחות ממליצים

מחירים מעולים

ניסיון רב שנים

תוכן עניינים

שאלות ותשובות

גיזום וכריתת עצים

התחום של גיזום וכריתת עצים הוא נרחב וכתוצאה מכך עולות המון שאלות הנוגעות אליו. ריכזנו עבורכם כמה תשובות לכל השאלות הבוערות.

ניתן לגזום ענפים מתים או חוליות חלשות בכל עת מבלי שתהיה לכך השפעה על העץ. יחד עם זאת הזמן המומלץ ביותר לגיזום עצים הוא בין סוף הסתיו לתחילת האביב, כשהעץ עוד רדום.

גיזום נכון מעודד צמיחה טובה יותר של העץ, מעצים את ייצור הפרחים והפירות שלו, משפר את בריאות העץ ומסיר חלקים חולים ומתים שלו, כדי שהעץ לא ישקיע מאמץ מיותר בטיפול וריפוי במקום בגדילה. בנוסף פעולות הגיזום משפרות את האסתטיקה של העץ. גיזום בזמן הנכון ובטכניקה הנכונה הוא קריטי וחיוני מאוד לעץ שכן ניתן להרוג עץ בריא באמצעות הזנחה או גיזום יתר.

גיזום עצים מאוד חשוב לבריאות העץ בעזרתו ניתן להסיר את החלקים החולים, לעודד צמיחה חדשה ולשמור על צורתו של העץ. יחד עם זאת חשוב לדעת כיצד לגזום עצים כהלכה.

גיזום עצים מציע כמה יתרונות:

  • בריאות – הגיזום הופך את העץ לבריא יותר ומסייע למניעת מחלות.
  • צמיחה – הגיזום יכול לעורר או לדכא צמיחה, בהתאם לצורך שלכם.
  • בטיחות – גיזום הופך את סביבת המגורים לבטוחה יותר כי מונע שבירה של ענפים.

כאשר לא מקפידים על גיזום העץ בזמן גם מסתכנים מבחינה בטיחותית וגם מבחינה בריאותית. החומרים המתים בעץ מושכים אליהם חרקים, החרקים יכולים להחליש את העץ ובסופו של דבר יגרמו לו להישבר וליפול.

גיזום ענפים יכול לפגוע בעץ במידה ולא עושים זאת נכון. יש טכניקות נכונות לגיזום וכאשר לא יודעים אותן אפשר לפצוע את העץ לגרום למחלות ומזיקים שבסופו של דבר יכולים גם להרוג את העץ.

כן אפשר לגזום עצים בקיץ. למעשה ישנם סוגים של עצים שמומלץ לגזום בקיץ. יחד עם זאת את רוב סוגי העצים מומלץ לגזום כשהם עוד רדומים לאחור החורף.

האם לעץ אין בעיה חמורה שדורשת התייחסות מידית, הזמן הטוב ביותר לכרות עץ יהיה בעונה הרדומה, בין סוף החורף לתחילת האביב. עצים רדומים לרוב יהיו נטולי עלים וקלים יותר, מה שמקל על עבודת הכריתה.

החתך שתבצעו בעץ יקבע את זווית הנפילה. השלב הבא לאחר מכן הוא הכריתה עצמה, כאשר לרוב פעולה זו מתבצעת על ידי מסור שרשרת. כדי שהעץ ייפול, קל וחומר ייפול לכיוון הרצוי, על האדם שכורת אותו לבצע 4 חתכים במקומות שונים. ברגע שהעץ נמצא על הקרקע חותכים אותו לבולים.

כאשר העץ נופל יש להתרחק בכיוון של 45 מעלות מכיוון נפילת העץ. כלומר אם העץ נופל בכיוון שתכננתם עליכם להתרחק בזווית של 45 מעלות ממרכז חתך הגב שלו.

אפשר לכרות עץ באופן עצמאי ולחסוך את העלות של אנשי מקצוע, כל עוד יודעים כיצד לעשות זאת נכון ובצורה בטיחותית. אם יש לכם את כל הציוד הנדרש ואתם מבינים את היקף העבודה תוכלו לכרות את העץ ולחתוך ממנו לאחר מכן בולים.

כריתת יערות משפיעה על בני אדם ועל בעלי החיים, כמו גם על העולם. עצים נושמים פחמן דו חמצני ופולטים חמצן ובלעדיהם לא נוכל להיות כאן. כריתת יערות בצורה נרחבת משפיעה על מערכות אקולוגיות, חיות הבר, דפוסי מזג אוויר ואפילו על האקלים.

שירותי גיזום עבור כל ערי המרכז