כרסום שורשים

 
 
כאשר כורתים עצים או שיחים יש לקחת בחשבון כי מה שמאפשר להם לחיות, מזין אותם במלחים ובמים ולמעשה מהווה את הבסיס עליו הם צומחים, נמצא מתחת לפני הקרקע - חי ונושם. אלו הם כמובן השורשים, אשר ממשיכים לגדול גם לאחר כריתת חלקו העליון של הצמח ועשויים לגרום ללא מעט נזקים, בהם מבחינים לרוב רק כשכבר נעשה מאוחר מדי. כרסום שורשים היא פעולה הנעשית על ידי אנשי מקצוע, במטרה להבטיח כי השורשים הוצאו במלואם לאחר כריתת הצמח על מנת למנוע נזק עתידי. מידע אודות התהליך והסיבות שיש לבצעו, תמצאו במאמר שלפניכם.
 
 

כרסום שורשי עצים - עיקרי התהליך

 
כרסום שורשים הוא פעולה הנעשית כדי למנוע נזקים היפותטיים. לעומת גירדום גזעים, פעולת הכרסום נועדה לחסל את הצמח סופית.

מדוע כל כך חשוב לבצע את הפעולה? ובכן, יש להבין כי אותם שורשים הנותרים בתוך הקרקע ממשיכים לגדול באין מפריע וכך, לגרום לנזקים מסוגים שונים:
 
 
 
כרסום גדם
 
 
 
 

  • חדירה לצינורות ביוב - שורשים החודרים לצינורות הביוב סותמים אותם וגורמים להצפות, וכתוצאה מכך למפגעי בריאות והוצאות כלכליות גדולות.
  • גדילה מחדש של העץ/צמח - כאשר השורשים חיים, הצמח מסוגל לצמוח חזרה כלפי מעלה. תופעה זו אינה רצויה, במיוחד כאשר פני השטח חופו במשטחים כגון: בטון, אבני מדרך או דקים.
  • זהירות, מכשול! – לעיתים רבות, השורשים בולטים מעל לפני הקרקע ומסכנים את העוברים והשבים בנפילות. מיותר לציין שאם תאונה שכזו נגרמה כתוצאה מכך שלא ביצעתם את המוטל עליכם, האחריות כולה שלכם.
  • מראה אחיד – כאשר השורשים עדיין נטועים בקרקע, עשויה צורתה להתעוות. מה גם שהשורשים "גוזלים" מצמחים שנשתלו על פני הקרקע משאבים חיוניים.
 

כרסום גדמים

 
סידור מדרכה\אבנים משתלבות לאחר הכרסום
סידור מדרכה\אבנים משתלבות לאחר הכרסום
הוצאת שורשים של עץ
כרסום שורשי עצים
סידור מדרכה\אבנים משתלבות לאחר הכרסום
מכונת כרסום שורשים
 

כיצד מתבצע תהליך הכרסום?

 
מהותו של הכרסום הוא הסרת השורשים לצמיתות, כך שהסיכוי שהם יצמחו ויגדלו מחדש אפסי. את הכרסום שורשי עצים מבצעים באמצעות מכונה מיוחדת הקרויה "מכרסמת" ומנגנון פעולתה כולל אלמנט מסתובב, אשר חודר לקרקע וקורע את השורשים לגזרים. באמצעות המכרסמת ניתן להסיר את ראש השורש גם אם הוא נמצא בעומק של עד 40 ס"מ מתחת לפני הקרקע! למעשה, ניתן לבצע קידוד גזעים וכרסום של השורשים בעת ובעונה אחת.

חברת אופק מבצעת עבודות גיזום וכריתה של עצים עבור מגוון לקוחותיה הפרטיים והמוסדיים. אנו מציעים לכם שירותי כרסום שורשים המתבצעים אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים בתחומם. תוצאות העבודה שלנו יאפשרו לכם להשיג את המיטב מתנאי השטח שברשותכם ולחסוך אי אלו הוצאות מיותרות בעתיד.