כריתת עצי פרי

 
העצים לא רק תורמים ליופי ולדקורציה בערי ישראל אלא גם תורמים מהפירות שלהם כדי שנוכל לאכול מהם אפילו בגינה הפרטית שלנו. עץ לימון או עץ מנדרינה כבר הפכו ללהיט בגינות רבות בישראל, אך נשאלת השאלה האם כאשר נמאס מהם אפשר פשוט לכרות אותם?
 

אי אפשר לכרות עץ סתם כך

 
 
כריתת עצי פרי ובכלל כריתת עצים היא דבר בעייתי מאוד שאי אפשר לעשות בכל מקרה בלי ידיים מקצועיות. אפילו העצים הכי קטנים שיש יהיו מספיק חזקים כדי שלא תוכלו לכרות אותם ללא ציוד חשמלי כגון מסור דיסק, ובכל מקרה עבודה ללא ידע וניסיון תהיה עבודה מסוכנת מאוד. גם אם תדעו כיצד לכרות את העץ תצטרכו לקבל היתר ממשרד החקלאות כאשר ההיתר הזה לא יהיה כל כך פשוט ותצטרכו להסביר מדוע אתם רוצים לכרות אותו. אי אפשר לכרות סתם כך עצים אפילו אם הם העצים שלכם, בין אם מדובר בעץ פרטי או בעץ כחלק משדה או חממה.
 
כריתה מקצועית של עצי פרי
 
 

מתי אפשר לכרות עצי פרי?

 
 
  • כריתת עצי פרי מחייבת את האישור הנתון ממשרד החקלאות כאשר הוא יבחן היטב את הטיעונים לכריתת העץ. לרוב כריתת העץ תאושר רק במידה ויש צורך ממשי באותו שטח, כמו למשל בהרחבת בנייה שלא מאפשר את השארת העץ, כאשר גם עצי פרי רקובים יוכלו להיות טיעון משכנע כיוון שהם לא מניבים פירות בכל מקרה.

  • במידה ויש עץ שסובל מפגיעה חיצונית כלשהי או גורם כלשהו גורם לו להיות מסוכן או מטרד סביבתי גדול, כמו למשל משיכת מזיקים רבים לאזור או שהעץ עצמו מסוכן בגלל שגזעו שבור למחצה, אפילו שבדרך כלל עצי פרי הם עצים יחסית קטנים, ניתן לקבל היתר לכרות אותו.

  • החוק מדבר רק על עצים שעומדים בפרמטרים מסוימים, כך למשל עץ שנמוך מ-2 מטרים לא יצטרך לקבל היתר ולמעשה מדובר בעץ צעיר מאוד שבדרך כלל יגודל בגינות לצרכי פנאי.
 

כורתים עצים רק עם המקצוענים

 
 
כריתת עצי פרי היא לא משימה פשוטה, לא באופן בירוקרטי ולא באופן מעשי. תנו למקצוענים לטפל לכם בעצים, כאשר אנו באופק כריתה וגיזום כאן תמיד לטיפול נכון בכריתת עצים – למידע נוסף חייגו אלינו 072-3257569

 
 

זקוקים לשירות כריתת עצי פרי? צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!