עצים מוגנים וכריתתם

 
 
אופק כריתה וגיזום מבצעת עבודות כריתת עצים באישור קק"ל בלבד. בכך אנו מצטרפים לחברות ולעסקים השמים במרכז את הסביבה הירוקה ומשמרים את הטבע שלנו. אם יש לכם אישור מטעם הקרן הקיימת לישראל, נשמח לבצע עבורכם את העבודה. אם אין ברשותכם אישור – נשמח לסייע לכם להשיג אותו. אם לא נצליח לקבל את האישור – לא נוכל לבצע את העבודה, משום שאנחנו דואגים קודם כל לסביבה.

לקבל
ת מידע נוסף ולהזמנת שירות חייגו עכשיו 2224 - 222 - 052 ונשמח לעמוד לשירותכם
 
עצים מוגנים וכריתה באישור קק"ל
 

מתי אפשר לכרות עצים?

 

על מנת לעשות לכם סדר בדברים, צוות המומחים שלנו מביא לכם את כל המידע הדרוש לפני הזמנת שירותי כריתה של עצים בוגרים:

עוד בתקופת המנדט הבריטי חוקק חוק שחל על כל השטח שהיום מוגדר כמדינת ישראל חוק, או ליתר דיוק פקודה שנקראת "פקודת היערות" ואשר הורחבה בשנת 1997, שלפיה כ-70 מינים של עצי בר ונוי הגדלים במדינתנו מוגנים מפני כריתה. אם בכל זאת רוצים לכרות אותם, תהא הסיבה אשר תהא – יש לקבל היתר מפקיד היערות או ממורשה אחר מטעמו.

על פי תיקון 89 שהגיש חבר הכנסת דאג אופיר פינס, כל קבלן, יזם או חברת בנייה המגישים תוכנית לבנייה או לפיתוח חייבים לפרט בתוכנית את מיקום כל העצים שנמצאים בשטח בו אמורים לבנות, כולל סוג וכמות. המוסד לתכנון ובנייה צריך לבדוק אם אפשר לבצע את תוכנית הבנייה מבלי לפגוע בעצים, היינו – באמצעות העתקם למקום אחר או לפחות לנטיעה של עצים אחרים במקומם.

תיקון זה חל על עצים בוגרים, שהינם "עץ שגובהו 2 מטרים לפחות מעל הקרקע וקוטר גזעו, הנמדד בגובה 130 סנטימטרים מעל פני הקרקע, הוא 10 סנטימטרים לפחות".

 
 
 
pdf
 
 
 
רישיון כריתת עצים מוגנים / העתקת עצים
 
 
 
 
 
 
adobe reader
 

להורדת אקרובט לחץ כאן

 
 
 
 

האם החוק חל גם על עצים שנמצאים בשטח פרטי?

בהחלט כן ! החוק חל גם על עצים שצומחים בגינות פרטיות, ומי שמבצע כריתת עצים שלא באישור – עובר עבירה שדינה יכול להיות גם מאסר בפועל.

שומרים על העצים – כורתים רק עם אישורים

אופק כריתה וגיזום מבצעת, כאמור, אך ורק כריתת עצים באישור קק"ל, אך גם מסייעת לכם להשיג אישורים שכאלה. האישור יינתן אם הממונה מטעם הקרן הקיימת לישראל ישתכנע שישנה הצדקה ברורה לכריתה, כי העץ שנכרת יועתק למקום אחר ובטוח (בהנחה שהוא בר צמיחה מחדש) וכי יינטעו במקום עצים חליפיים.
אם יש בידיכם אישור מטעם קק"ל ואתם מעוניינים שחברה מקצועית ומנוסה תבצע את עבודות הכריתה, צוות הכורתים של אופק כאן לשירותכם.