כריתת עצים בבית פרטי

 
 
 
נוצר צורך לכרות או לגזום עץ בשטח הפרטי שלכם? בכל מה שקשור לגיזום ולכריתת עצים יש לפעול כחוק ולשמור על כללי הבטיחות. אנו באופק גיזום מומחים בכריתת עצים עבור המגזר הפרטי והציבורי כאחד ונדאג לבצע עבורכם את הפעולה הנדרשת על הצד הטוב ביותר.

 
 
 

כל מה שחשוב לדעת על כריתת עצים

 
 
החוק - במדינת ישראל קיים חוק בשם "הגנת החוק והצומח". החוק בא להגן על עצים שהגובה שלהם מתנשא למעלה משני מטרים וקוטר הגזע שלהם רחב מעשרה ס"מ. אלו נחשבים לעצים מוגנים, וגם אם נטועים בחצר הפרטית שלכם - אין לכרות אותם ללא אישור מתאים.

האישור – במידה והנכם מעוניינים לכרות עץ שמוגדר כמוגן עליכם לקבל על כך אישור. יש להגיש בקשה מתאימה לפקיד היערות באזור בו הנכם מתגוררים.

גיזום עצים – בכל מה שקשור לגיזום עצים אין חוק מגן, ולמעשה בעלי עץ רשאים לגזום אותו כרצונם. אם כי חובה לדעת כי גיזום עלול לפגוע בעץ ולגרור עמו נזק משמעותי לעץ ולא רק לו. יש מקרים בהם עלול להיות נזק לסביבה ואפילו לבני אדם. ולכן חשוב מאוד לבצע את הגיזום על ידי חברה מקצועית המתמחה בתחום.
 

מתי עולה הצורך לבצע כריתת עץ בשטח פרטי?

 
 
מפגע בטיחותי – עץ רעוע או רקוב שמט לנפול עלול לגרום נזק למבנה ולהוות סכנה לחיי אדם, כמו גם עצים הסמוכים לקווי חשמל ועצים נושאי מחלות או עם מזיקים מסוימים אשר מהווים סכנה ממשית לבני האדם בלבד (אין מדובר במקרים של עטלפים או ציפורים מקננות אז הדבר נחשב כמטרד בלבד, אותו ניתן לפתור באמצעות גיזום).

מטרד לסביבה – במידה וענפי העץ התפשט והוא פולש לבית הפרטי או למרחב הציבורי, מפריע למעבר במקום ולמעשה מהווה מטרד של ממש לסביבה או אז עולה הצורך לבצע כריתה.

שיפוצים ופרויקט בניה חדשה - במידה ומתבצע שיפוץ או בנייה חדשה בשטח הפרטי וישנו עץ המצוי במקום המיועד לבניה אז נצטרך לבצע כריתה.

 
כריתת עצים בבית פרטי
 

מיהו בעל המקצוע המורשה לבצע פעולות אלו?

 
כולנו מכירים את הגנן, איש המקצוע אשר שותל, עודר, מדשן ומבצע את מכלול הפעולות לטיפוח הגינה. אך אל לנו לטעות – הגנן אינו מוסמך לבצע גיזום עצים גבוהים ובוודאי שלא לכרות עצים. גוזמי עצים מורשים הם אנשי מקצוע אשר עברו קורס מיוחד המקנה להם את הידע הנחוץ לגיזום נכון ובאופן הבטיחותי. כמו כן הם נדרשים לעבור קורס עבודה בגבוה כדי לגשת אל צמרות עצים גבוהים.
 

ביצוע נכון של כריתה וגיזום

 
 
פעולת הכריתה והגיזום מורכבות ויש לבצע אותה כנדרש. עץ כולל ענפים וחלקים שעלולים ליפול במהלך הכריתה או הגיזום בצורה בלתי נשלטת, וכתוצאה מכך עלולים להיגרם נזקים ברכוש וחלילה לפגוע גם בבני אדם. הגוזמים המקצועיים של אופק כריתה וגיזום מבצעים את הגיזום במלוא האחריות. לאחר בדיקה יסודית של השטח והיכרות עם העץ הנידון לכריתה יתחילו לבצע את המשימה במלוא הבטיחות והאחריות. בעניין פינוי פסולת גזם יש לדעת כי קיימות הוראות מחוקק הקובעות כיצד ולאן יש לפנות את פסולת הגזם מהשטח.
 

כיצד אפשר להתחיל את התהליך?

 
כריתת עץ בשטח פרטי יכולה להתבצע כי העץ מושך מזיקים רבים, כי הוא עושה צל לא נחוץ על גינה או בית מסוים, יכול להיות שיש בו ריקבון והוא כבר עומד גם ככה לסיים את חייו, יכול להיות שהוא ניזוק מסופה ויכולים להיות עוד אלף ואחת סיבות. הבעיה הגדולה היא התהליך עצמו שלרוב נראה מסובך וארוך. התהליך חייב להתחיל בפנייה לצוות גיזום וכריתה מקצועי. רק צוות זה יוכל להסביר לכם האם אפשר לכרות את העץ לפי החוק הרי יש צורך לקבל אישור ממשרד החקלאות לצורך משימה זו. לאחר מכן יש צורך לתכנן את כל שלבי הכריתה בזה אחר זה ורק אז להוציא אותה לפועל במועד.
 

אלטרנטיבה לכריתה – העתקת עץ

 
כריתת עץ הינה מוצא אחרון במידה ואין כל אופציה אחרת. אלטרנטיבה ידידותית לסביבה היא ביצוע פעולה של העתקת עץ, כלומר העברה של העץ ממקום למקום, ללא גרימת נזק ושמירה על בריאותו. יש לפנות למומחה בתחום על מנת שיבדוק אם אכן ישנה אפשרות לבצע העתקה ולאחר הבדיקה יש לקבל החלטה אם לבצע העתקה או אם אין ברירה ויש לכרות את העץ.
 

מה אנחנו מציעים?

 
אופק שירותי כריתה וגיזום מציעה את המענה המושלם בתחום גיזום וכריתת עצים. אנחנו מבצעים כריתת עצים וכן העתקת עצים במיומנות רבה. מבצעים עבודות במנוף, מקפידים על ציות לחוקים הרלוונטיים, מפנים גזם כנדרש, ועמלים לספק לכל הלקוחות שלנו שירות מושלם במחיר משתלם!