כריתת עץ פיקוס

 

מתי עולה הצורך בביצוע עבודות לכריתת עץ פיקוס בוגר?

 
 
 
למרות המראה הייחודי שלו, עץ הפיקוס עשוי להוביל לעיתים למספר בעיות מהן סובל בעל הנכס שבקרבתו גדל העץ. לא תמיד גיזום העץ יכול לפתור הבעיה. כך למשל, עצים כאלו יכולים לשלוח את שורשיהם מתחת ליסודות הבית וכך להוביל להתרוממות של רצפות. בעיה מרכזית נוספת אשר ייחודית לעצי הפיקוס נוגעת דווקא לשורשים הגלויים שלו, אשר משתלשלים מן הענפים עצמם. שורשים אלו עלולים להסתבך בחוטי חשמל וכך להוות סכנה של ממש. במקרים כאלה, יש לשקול לבצע כריתה של עץ הפיקוס כולו.

 
 
 

כריתת עץ פיקוס מבצעים רק על ידי חברה בעלת מומחיות וניסיון בתחום

 
 

  • כריתת עץ דורשת ניסיון ייעודי בתחוםכריתה של עצים גבוהים ומאסיביים דורשת ניסיון ייעודי בתחום, ולא כל איש מקצוע בעל גישה לציוד גיזום ועקירה יכול לבצע אותה כהלכה.

  • חברה מומחית בתחום תבצע את העבודה באופן בטיחותי – מאחר שמלאכת כריתת העץ יכולה להוות בעצמה סכנה בטיחותית, הן לעוברים ולשבים והן למבצע העבודה, נעזרים רק בשירותיה של חברה מומחית המקפידה על כלל תקנות הבטיחות.

  • לעיתים נדרש אישור לביצוע הכריתה – כחלק מההגנה על הסביבה, בכריתה של עצים מסוימים נדרשת קבלת אישור מן הקרן הקיימת לישראל. חברה בעלת ניסיון בתחום מקפידה לבצע את העבודות רק לאחר קבלת האישור המתאים.
 
כריתת עץ פיקוס
 

כריתת העץ הנה המוצא האחרון לבעיה, אך לעיתים גם היא נדרשת

 
 
חשוב להבהיר כי כריתת עץ פיקוס בוגר הנה המוצא האחרון לפתרון הבעיות שאותו עץ מסב לסביבתו. אם ניתן להתמודד עם הבעיות שמעורר העץ באמצעות פתרונות נקודתיים יותר דוגמת גיזום חלקי – הרי שמדובר באפשרות עדיפה. עם זאת, במידה ומדובר בסכנה בטיחותית, הרי שאין סיבה להתלבט וברור כי כריתת העץ הנה הפתרון ההכרחי. לגבי מציאת הפתרון המשתלם והנכון ביותר תוכלו להתייעץ עם טובי המומחים בחברת אופק כריתה וגיזום.