כריתת עץ אזדרכת

 

מהו עץ האזדרכת?

 
 
 
עץ אזדרכת הינו עץ מסיבי מאוד, המוגדר כמין פולש באוכלוסיית העצים של ישראל. משמעות הדבר היא שעץ האזדרכת פוגע במיני עצים אחרים הגדלים לצידו – על ידי השתלטות על שטח הגידול שלהם וגזילת משאבים חשובים. עץ אזדרכת בוגר יכול להגיע אף לגובה של 12 מטר. הצטברות עצי אזדרכת במקום אחד יכולה לחסום מעבר של אור בין ענפיו אל האדמה והצמחים השונים שצומחים בה.

העץ נפוץ בגנים ציבוריים, לצד כבישים ובסביבת בתי מגורים. כל חלקי העץ הינם רעילים, ורק בעלי חיים מסוימים מעטים יכולים להיזון מפירותיהם. לעתים אף משתמשים בעלי העץ כקוטל חרקים טבעי. היותו של העץ עץ גבוה ופולש מהווה סיבה לפעולות כריתת עץ אזדרכת רבות המבוצעות בכל רחבי המדינה. במאמר הבא נפרט כל מה שרציתם לדעת על כריתת עץ אזדרכת.

 
כריתת עץ
 
 
 

כל מה שרציתם לדעת על כריתת עץ אזדרכת

 
 
סכנות: כריתת עץ אזדרכת עלולה להיות מסוכנת לסביבה בה העץ ממוקם. חשוב לבצע את הכריתה רק באמצעות איש מקצוע או חברה המוכשרת לעבודות כריתת עץ אזדרכת. יש לפנות את השטח סביב העץ מאנשים וחפצים רגישים, ולוודא כי העץ הכרות לא ייפול על העובדים המבצעים את הכריתה, כמו גם בתים ומכוניות בסביבה.

סיבת הגיזום: כריתת עץ אזדרכת תבוצע רק כאשר עץ זה מגיע למימדים המסכנים את סביבתו. הדבר יכול להתרחש הן בשל משקלו הכבד והחשש מקריסתו או קריסת ענפיו, הן בשל ענפים רבים ומוזנחים שלא ניתן לגזום כהלכה והן בשל גובה רב המפריע לקווי החשמל בסביבה בה הוא גדל.

עלות: מחיר כריתת עץ אזדרכת בוגר הינו בין 800 ל-1200 ש"ח. המחיר תלוי בגודל העץ, גילו, מיקומו והחברה אותה אתם שוכרים.

אישורים דרושים: בגדול, משום היותו של העץ מין פולש, כריתת עץ אזדרכת הינה פעילות המותרת על ידי משרד החקלאות והרשויות המקומיות בארץ. הדבר מתאפשר לאחר הגשת בקשה לכריתת העץ במקום בו הוא גדל, לפקיד היערות של הקרן הקיימת לישראל.

 

הקפידו על כללי הבטיחות בעת כריתת עץ אזדרכת

 
 
אל תעבדו עם חובבנים בעת כריתת עץ אזדרכת. גודלו המסיבי של העץ אינו מאפשר טעויות. שכרו אנשי מקצוע למשימה חשובה זו ופעלו לפי נהלי כריתת עץ אזדרכת המוכרים והידועים.

לפרטים נוספים: היכנסו