טוואי התהלוכה - טיפול בזחל

 
 
הילד פיתח פריחה מגרדת בצוואר ובחזה? עצי האורן אכולים? כנראה שמדובר בזחל טוואי התהלוכה.
יש פתרון: הדברה נכונה וגיזום העץ הנגוע!
 
תהלוכן
זחל טוואי התהלוכה
טוואי התהלוכה
הדברת זחל טוואי התהלוכה
 

מיהו זחל טוואי התהלוכה?

 
זחל טוואי התהלוכה הידוע גם בשם "תהלוכן האורן", הוא סוג של תולעת חומה ושעירה, המשתייכת למשפחת התהלוכנים (תת משפחה של הפרפראיים). התולעת ניזונה ממחטי האורן, ולפיכך פוגעת בעיקר בעצי אורן צעירים, מה שמפריע לגדילתם. בנוסף, היא מסוכנת ועלולה לפגוע בבני אדם.

לזחלים אלו שיערות ארסיות שנושרות מגופם ועלולות לגרום לצריבה בחזה, בעיניים ובצוואר ובמקרים קשים להבהיל אנשים למיון, עקב שאיפת אדי הארס שעלולה לגרום לקשיי נשימה. בנוסף, בליעה של הארס תגרום לבעיות עיכול, הפרשות ריריות, בחילות והקאות.

הזחל יופיע בגינות ציבוריות, בתים פרטיים, חורשות ובעצם כל שטח שנמצא בקרבת עצי אורן. לפיכך חשוב לתפוס את התופעה לפני שהיא מתפשטת.
 

תקופת הופעת הזחל

 
טוואי התהלוכה מופיע לרוב בתקופת החורף, כאשר תהליך בקיעת הביצים מתקיים. לכן, קצת לפני החורף כדאי שתיערכו בהקדם להדברת השטח שלכם מפני פגיעת הזחל. עם בוא האביב, בסביבות חודש אפריל, עוזבים הזחלים את העץ בשיירה (וכאן שמם תהלוכן האורן) והופכים בחזרה לגלמים בקרקע.
 
 

שירותי הדברה מקצועיים

 
לפי חוקי העזר העירוניים, בעלי הנכסים שבשטחם גדלים עצי אורן, מחויבים בהדברת הזחלים של טוואי התהלוכה. לשם כך, אנו עובדים בשיתוף פעולה עם חברת הדברה מקצועית, שתדאג להדביר את הזחל הארסי ולהחזיר את השטח לשימוש.

בנוסף, במידה ונגרמו נזקים לעץ שלכם שהפך נגוע בארס הזחלים, אנחנו נדאג לגזום אותו ולפנות את הגזם מהאזור.

עדיין לא בטוחים כיצד לפעול?
התקשרו עוד היום ונייעץ לכם כיצד להתמודד עם נזקי זחל טוואי התהלוכה.

אופק גיזום עצים מקצועי
 
 
 
צרו קשר לגיזום ולכריתה מקצועית