גיזום עצי פרי

 

גיזום נכון מאפשר לעץ להישאר בריא ורענן

 
 
 
 
עץ הוא רקמה חיה ונושמת, אשר זקוקה לטיפוח כמו כל יצור חי. מלבד השקיה ודישון, עץ זקוק גם לגיזום נכון. גיזום עצים טוב נותן להם לחדש את ענפיהם ועליהם ולצמוח בצורה בריאה יותר. בנוסף, הגיזום מאפשר מעבר של קרני שמש לאזורים רצויים בעץ עצמו ובסביבה שלו. כאשר העץ חשוף לשמש במקומות הנכונים, קל לו יותר לבצע פוטוסינתזה (תהליך בו העץ מייצר אנרגיה כדי לחיות) והוא נראה ירוק יותר ובריא יותר. גוזם מקצועי יודע לזהות אלו חלקים של העץ ניתן לגזום ואלו חלקים מומלץ לא לגזום על מנת שהעץ לא ייפגע. גיזום של עצים מעניק להם מראה רענן עם צורה שתואמת את הסביבה שלהם. אמנם עצים רבים זקוקים לגיזום, אך עצי פרי רגישים יותר לחוסר טיפוח ומסיבה זאת גיזום עצי פרי הוא חשוב אף יותר מגיזום של עצים אחרים.

 
 
 
גיזום עצי פרי
 
 
 
 
 

מדוע חשוב לגזום עצי פרי באופן מקצועי?

 
עצי פרי הם ייחודיים בכך שמלבד המראה שלהם, הם גם מספקים לנו ערך מוסף עם הנבת פירות למאכל. עצים אלו זקוקים לגיזום ולטיפוח מקצועי מכמה סיבות:

  • גיזום מעניק לעצים אפשרות לחדש את הפרי – הגיזום גורם לעץ "לרצות" לייצר ענפים חדשים. בזכות תכונה זו של עצי הפרי, ניתן לגרום להם להניב פרי מדי שנה וליהנות מהעצים לאורך זמן. כאשר לא גוזמים עצי פרי, הם נוטים להניב הרבה פחות פירות.
  • התאמה לסוג העץ – רק איש מקצוע ידע להבטיח גיזום נכון של העץ לפי הסוג שלו. גיזום של עצי פרי נשירים למשל, הוא שונה מגיזום של עצים מקבוצות בוטניות אחרות. עצים אלו, כמו עצי תפוח, שזיף, תות, קלמנטינה ועוד, זקוקים לגיזום בעונת החורף כאשר עליהם נושרים. גיזום עצי תפוח לדוגמה, מתבצע בצורה מיוחדת שתאפשר לו להניב פירות רבים, אך כיוון שהם בשרניים הצורה מאפשרת להוריד עומס מענפים דקים. עצים ממשפחות שונות זקוקים לגיזום בעונות שונות ובצורות שונות, וזהו ידע שיש רק לאנשי מקצוע בתחום.
  • השארת הפירות בגובה נוח – עצי פרי רבים צומחים לגובה. גיזום עצי פרי שמתבצע בצורה נכונה, גורם לעצים להישאר בגובה שיאפשר קטיף נוח של הפירות. בעזרת גיזום מוצלח, אין צורך בסולם כדי לקטוף את הפירות ואפשר ליהנות מהם בצורה מרבית.
 

עצי הפרי שלך זקוקים לגיזום על ידי הצוות המקצועי ביותר

 
 
גיזום עצי פרי צריך להתבצע באופן מקצועי, על מנת לאפשר לעץ להתחדש, לצמוח בצורה הנכונה ולהניב פירות רבים. חברת אופק מבצעת כבר לאורך שנים גיזום של עצי פרי. בחברה עובדים אנשים עם ידע רב בבוטניקה, שיתנו לעץ שלך את הטוב ביותר. החברה משתמשת במכשור האיכותי ביותר. לכן, כשתרצו לבחור חברה לגיזום עצי הפרי שלכם, בחרו באופק, שיבצעו עבורכם את העבודה הטובה ביותר.