גיזום עצי הדר

 
 
גיזום עצי הדר היא פעולה חשובה שיש לבצעה בזמן הנכון ובצורה נכונה. במאמר הזה נבין מדוע חשוב לגזום עצי הדר, מתי צריך לגזום ומי יכול לבצע את המשימה.
 
גיזום עצי הדר
 
 

גיזום לשם ייעול תנובת העץ

 
 
עצי הדר חייבים לעבור גיזום מידי עונה כדי לייעל את התנובה שלהם. בסופו של דבר הפירות מהעץ יבשילו אך חשוב לזכור כי תמיד אפשר למקסם אותם עוד יותר על ידי ניצול משאבים נכון יותר של העץ. לכל עץ יש ענפים פוריים יותר ופוריים פחות וכאשר גוזמים את הענפים הפחות פוריים, הענפים הפוריים מקבלים יותר משאבים מהעץ. כמו כן, יש צורך לגזום ענפים תקולים או רקובים שלא רק לא יניבו פירות אלא יכולים לסכן את כל שאר חלקי העץ בהתפשטות הריקבון.
 

מדוע חשוב לגזום עץ הדר?

 
גיזום עץ הדר היא אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לגיזום איכותי. למעשה גיזום עץ הדר יכול להיות הרבה יותר מעוצב כאשר גוזמים אותו אך זו סיבה משנית שלקחת בחשבון בעיקר כאשר מדובר בגינה פרטית. המטרה החשובה ביותר של הגיזום היא שיפור תנובת הפירות של העץ כיוון שעל ידי גיזום של ענפים לא פוריים אפשר להקצות יותר משאבים מהעץ לענפים הפוריים שעליהם יש פירות רבים יותר. כמו כן חשוב לגזום את העץ כדי להאיר את החלק הפנימי שלו מה שמוביל גם כן לשיפור התנובה שלו. חשוב לזכור כי הגיזום צריך להתבצע גם למטרות בטיחות כמו למשל אם יש עץ שבור.
 

כיצד גיזום עצי הדר מתבצע?

 
 
גיזום עצי הדר יכול להתבצע באופן עצמי על ידי שימוש בכלי גיזום שונים, אך תמיד מוטב להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית (במיוחד כאשר מדובר במספר גדול של עצים). אנו באופק גיזום עצים בע"מ, מספקים שירותי גיזום עבור כל סוגי עצים, כלומר אנו מכירים היטב כל עץ ויודעים כיצד לגזום אותו בצורה היעילה ביותר, הן מבחינת זמן, אופן הגיזום, שימוש בכלים מתאימים ועוד.

כל עץ הדר דורש טיפול ייחודי בהתאם למאפיינים שלו, לדוגמא - במידה ומדובר בגיזום עץ לימון יש לגזום במהירות פריצות של צימוח משורש החושחש שלו, מה שעלול למנוע הזנה של הגזע המרכזי. דוגמא נוספת היא בנוגע לעץ האתרוג שזקוק לחשיפה רבה של שמש, לכן יש לגזום את העץ בצורה חכמה, הן מבחינה כזאת שתהיה חשיפה לשמש אך לא חשיפה רבה מדי והן מבחינת זיהוי הענפים החלשים והמתים כדי למנוע נטל על העץ והסתרת האור לענפים הבריאים. לכל עץ יש את המאפיינים שלו ועל מנת לגרום לשגשוג העצים חשוב להקפיד על גיזום נכון.

 

מה נדרש לצורך גיזום מוצלח?

 
 
  • כדי שהגיזום יהיה מוצלח יש צורך קודם כל לגזום אותו בזמן. גיזום עצי הדר לא בזמן יכול להיות רע מאוד גם אם הוא יתבצע בצורה הכי נכונה שיש.
  • גיזום מוצלח צריך לכלול גם צוות גיזום מוצלח. אם מדובר על גיזום של עץ קטן יחסית ומאוד פשוט אז אפשר ללמוד עם הזמן כיצד גוזמים אותו לבד. עם זאת, אם אתם לא בטוחים בגיזום, לא כדאי לקחת סיכונים.
  • גיזום מוצלח צריך לכלול גם כלי גיזום מתאימים .יש לא מעט כלים שיכולים לשמש אתכם כאשר אתם גוזמים עצים לגיזום הכי מדויק שיש, כמו למשל מזמרה איכותית. לעתים יש צורך בציוד הרמה כאשר מדור בעץ גבוה אך עצי דובדבן לרוב לא ידרשו זאת.
  • הגיזום צריך להיות בטוח גם לגוזם ולכן יש צורך בבגדי עבודה, קסדה, כפפות וכן הלאה.
 
 
גיזום עצי הדר עם המומחים של אופק כריתה וגיזום - אמינות, מקצועיות ובמחירים אטרקטיביים!