גיזום עצים בשרון

 
 
גיזום עצים בשרון או בכל מקום אחר, מצריך ידע ומיומנות. הכנו לכם מאמר שיסייע לכם להבין מעט יותר את המקצוע ובפרט, לדעת כיצד לבחור את בעל המקצוע המתאים עבור המשימה.
מדוע ומתי גוזמים עצים? 
גיזום עצים בשרון
 

מדוע ומתי גוזמים עצים?

 
עצים הם בסופו של דבר אורגניזמים חיים, ובדיוק כמו לכל אורגניזם חי, גם אופן הצמיחה שלהם "מתחרה" לעיתים עם צרכים של יצורים אחרים, לרבות של בני האדם הגרים בסמוך לעצים. עצים שצומחים לגובה בסמוך לבית, לבניין או אפילו ברחוב, יכולים לגרור מגוון בעיות, החל מפגיעה בחוטי חשמל, הצטברות של עלים יבשים הסותמים פתחי ניקוז וכד'. כמו כן, כאשר מדובר בעצים וותיקים, לעיתים קיימת אף סכנת נפילה של הענפים או אפילו העצים עצמם, תלוי בעץ.

 
אולם, חשוב לציין כבר עכשיו, כי גיזום נכון הוא כזה שיודע להתחשב בעץ ולא כזה שכורת ממנו חלקים באופן שרירותי. בעזרת ידע מקצועי מתאים, ניתן לגזום עצים באופן בו מחד, העץ ימשיך לגדול וללבלב ומאידך, הדיירים או תושבי הבניין והולכי הרגל יוכלו להמשיך בחייהם ללא הפרעה.
 
 
 

איזו מיומנות דרושה עבור גיזום עצים?

 
ראשית, חשוב לציין כי בכל הנוגע לגיזום עצים בשרון ובכלל – רק גוזם בעל הכשרה ייעודית לכך יכול לעסקו בגיזום. קיימות כמה הכשרות בארץ בתחום הגינון, ולא כולן מתאימות לגיזום ולמעשה, קיימים גננים אשר רק מוכשרים לתחום הסידור והשתילה של צמחים. הסיבה לכך, היא העובדה שעבור גיזום נדרש ידע, למשל יכולת זיהוי כיוון צמחית העץ, יכולת זיהוי מצב העץ ובריאותו ועוד.


 
באופן כללי יותר, קיימים שני סוגי גיזום עיקריים: גיזום למטרות ביטחון וגיזום אסתטי. הסוג הראשון של הגיזום נוגע למקרים שציינו לעיל, כלומר מקרים בהם העץ מסכן באופן כלשהו את האנשים שמסביבו, או לחלופין, ייתכנו מקרים בהם העץ חולה במחלה מסוימת, ולעיתים אנשי מקצוע יכולים להחליט לגזום ממנו חלק (קצת כמו ניתוח) על מנת להקל עליו מהמעמסה.

 

כיצד ניתן לבחור גוזם עצים?

 
בין אם מדובר בגיזום עצים בשרון ובין אם מדובר בכל אזור אחר, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור באיש המקצוע הנכון:
 
 1. תעודות והתמחות – כאמור, קיימות התמחויות והכשרו שונות בנושא הגינון, וככל עוד שלבעל המקצוע יהיה ידע רב יותר בכל הנוגע לצמחים, לטיפול בהם ובפרט בגיזום, כך תוכלו להיות רגועים יותר.

 1. ניסיון עם סוג העץ הספציפי – לכל עץ יש את המאפיינים שלו, וישנם דברים שניתן ללמוד רק מניסיון. בנוסף, יש לציין כי לעיתים, תוך כדי בדיקת העץ וההכנה לגיזום, מתגלות בעיות נוספות הנוגעות לעץ, החל מטפילים שונים, מחלות ועוד. הכרת העץ וסוגי המזיקים שיכולים לפגוע בו הוא חיוני למניעת בעיות גדולות יותר בעתיד. יש לציין, כי במקרים מסוימים טפילים הפוגעים בעץ יכולים אף לגרום לבעיה בטיחותית בעץ, ולכן חשוב לבחור בבעל מקצוע עם ידע נוסף, מלבד הידע בגיזום, על מנת שיוכל לגלות בעיות נוספות אם קיימות. יש לציין שבמידה וקיים חשש שישנה בעיה בטיחותית או בריאותית לעץ, יש לקרוא מלכתחילה לבעל המקצוע המתאים.

 
מחפשים גוזם עצים מסומך? רוצים לשמוע עוד פרטים? חברת אופק גיזום עצים עומדת לשירותכם! צרו קשר בהקדם ונשמח לסייע.
 
 
 
 
 
 
 
 
 • הרצליה
 • רעננה
 • כפר סבא
 • הוד השרון
 • רמת השרון
 
 
 
 • קריית אונו
 • אור יהודה
 • יהוד
 • סביון
 • גני תקווה