גיזום עץ שסק

 

גידול עץ שסק דורש טיפול מתאים

 
 
 
 
לגדל עץ פרי הוא אחד מהתהליכים הכי טובים ומספקים שיש. לראות את העץ כבר שהוא שתיל ולראות כיצד עם השנים הוא גדל לו עד למימדים מכובדים ועוד ואז לאכול מהפירות שלו הוא תהליך שנותן סיפוק לכל אחד גם מי שלא חובב גידול.

עץ השסק מתחיל משתיל קטן, בעזרת השקיה מועטה יחסית ושמש חזקה הוא יספק לכם פירות טעימים ובשלים. מזג אוויר של שמש חזקה אופטימלי לגידול שלו וצריך להיזהר מתולעים. אחד השלבים הכי חשובים בגידול הוא הגיזום שחייב להיעשות בצורה נכונה.

 
 
 
גיזום עץ שסק
 
 
 
 
 
 

גיזום עץ שסק: איך עושים את זה נכון?

 
 
  • בגלל שעץ שסק חייב לקבל שמש חזקה כל הזמן חשוב לגזום אותו בצורה כזו שהענפים העליונים לא יסתירו עת השמש לשאר העץ. הגיזום חייב להתבצע במקצועיות כך שתוך כדי שאנחנו גוזמים את הקצוות העליונים שלו אנחנו מבצעים זאת בצורה נכונה כך שאור ייכנס עד לחלק שקרוב יותר לגזע. חייבים להיזהר שהגיזום לא יפגע בענפים רבים מידי ומצד אחד ישאיר את הענפים העליונים ברובם במקומם אך שקרני השמש יצליחו לחדור היטב.

  • מועד הגיזום הוא אחד מהקריטריונים החשובים ביותר לגיזום מוצלח. גיזום עץ שסק צריך להתבצע בחודשים יוני עד אוגוסט, זוהי העונה האופטימלית בו אפשר לגזום בבטחה. אי אפשר לגדל שסק בבית בגלל המתאר הבעייתי של חוסר שמש ולמרות כל הרצון הטוב חייבים לגדל אותו במקום יותר פתוח. לשסק יש גדילה איטית ואל תצפו לקצור את הפירות של העץ כבר אחרי כמה חודשים.
 

הישמרו מעטלפים מזיקים

 
 
עץ השסק הוא עץ אהוב מאוד על עטלפים. לא נדיר שתראו עטלפים מגיעים לעצי שסק ואוכלים את הפירות. כדי לא להגיע למצב כזה בו הפירות נאכלים ברובם חשוב לבצע גיזום לעץ בחלקיו העליונים כדי להנמיך אותו מעט. ככל שתנמיכו את העץ יש פחות סיכוי שיתקרבו אליו העטלפים ויותר שסק יישאר לכם. מומלץ גם לגדל את העץ בקרבת קיר ואז העטלפים פחות יתקרבו אך חשוב להיזהר מצל רב על העץ. אם עטלפים רבים בכל זאת מגיעים והגיזום לא עוזר מומלץ לעטוף את העץ ברשת.
 

גיזום עץ שסק מקצועי עם אופק גיזום וכריתה

 
 
אופק גיזום וכריתה מספק שירות גיזום עצים מקצועי בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות. אנו נדאג לגזום את העץ תוך מתן דגשים ספציפיים לסוג ואופי העץ, על מנת למנוע כל נזק לעץ.