גיזום עץ פיקוס

 

חשיבות גיזום עץ פיקוס

 
 
 
גיזום עץ פיקוס משמעותי הן מבחינת בריאות העץ והן מבחינת בריאות האנשים הסובבים אותו. גיזום עץ פיקוס מאפשר להסיר מן העץ משקל מיותר של ענפים ועלים יבשים, משקל אשר משפיע על צמיחתו ומעמיס עומס רב על הגזע. הגיזום מאפשר שמירה על כיוון ראוי של צמיחת ענפי העץ, ושמירה על צורה נעימה למראה.

גיזום עץ פיקוס מאפשר לוודא כי העץ לא יפגע בסובבים אותו על ידי קריסה שלו או של ענפיו, כי לא יסתבך בקווי מתח חשמלי וכי לא יסתיר את הדרך במקומות בהם הראות חשובה. גיזום עץ פיקוס מאפשר גם לשתול סביבו עצים אחרים בקלות רבה יותר, ולוודא כי השמש ומי ההשקיה יגיעו גם אליהם. במאמר הבא נפרט כמה דגשים חשובים בעת גיזום עץ פיקוס.
 
 

 

כמה דגשים חשובים בעת גיזום עץ פיקוס

 
  • זני הפיקוס השונים: הפיקוס הינו קבוצת עצים בוטנית הכוללת זנים שונים של צמחים בעלי פרחים. קבוצה זו מונה למעלה מ-850 סוגי עצים ושיחים. הטיפול בהם הוא דומה, אך משתנה בהתאם לדרישות הצמחים השונות. עץ פיקוס ידרוש טיפול שונה ומקיף יותר משיח פיקוס, בעיקר משום הסיכון הסביבתי שלו במקרה בו אינו מטופח כראוי.

  • עבדו בזהירות: בעת גיזום עץ פיקוס יש לפעול בזהירות המרבית. אינכם רוצים כי הענפים שגזמתם יפגעו בעובר אורח או קווי מתח חשמלי. בנוסף לכך, אינכם רוצים לפגוע גם בעץ עצמו. בצעו את הגיזום בזהירות ואל תפגעו שלא לצורך בצמיחת ענפים חיוניים.

  • גזמו רק כמה שנדרש: אל תגזימו בכמות הענפים אותם אתם גוזמים. גזמו רק ענפים יבשים או ענפים המכבידים על עץ הפיקוס ומונעים את צמיחתו התקינה. היוועצו באיש מקצוע בעת ביצוע הגיזום, על מנת שלא לבצע גיזום יתר לצמח. הקפידו כי הגיזום יהיה פרופורציונאלי – הורידו כמות ענפים שווה בכל חלקי העץ. אינכם רוצים לפגוע ביכולת איזון המשקל של העץ.
 
גיזום עץ פיקוס
 

חברת אופק - מומחים בעבודות גיזום עצים

 
 
תהליך גיזום עץ פיקוס דורש ידע טכני, כוח פיזי ותשומת לב רבה לפרטים. חברת אופק גיזום הינה מומחית בביצוע עבודות גיזום עבור כל סוגי העצים, בכללם עצי פיקוס. אנו נדאג לביצוע גיזום נכון ומקצועי אשר ישמור על בריאות העץ וכן על מראה אסתטי ורענן.