גיזום עץ זית

 

כאשר מעוניינים לגזום עץ זית, יש לעשות זאת באופן מקצועי

 
 
 
 
עץ הזית הוא עץ ייחודי, שהוא חלק בלתי נפרד מהנוף הים תיכוני. לעץ זה מקום של כבוד בהיסטוריה של האזור והוא אף אחד משבעת המינים. עצי זית יכולים לחיות הרבה מאוד שנים, והם ידועים ביכולתם לשרוד עקות קשות, אך אליה וקוץ בה – גם עץ עתיק עלול להצמיח ענפים חדשים במקומות לא רצויים ולהשתלט על המרחב. גיזום של עץ זית צריך להתבצע כאשר מעוניינים בהורדת ענפים שפוגמים במראה של העץ או במרחב הסביבתי, או כאשר מעוניינים לקבל כמות רבה יותר של פרי. בכל מקרה, הגיזום צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע. הסיבה לכך היא שגיזום לא נכון עלול לפגוע בעץ ולהוביל להרס של דבר שצמח במשך שנים. בנוסף, גיזום מקצועי מאפשר לחלקי העץ ליהנות מכמות רבה יותר של אור ובכך להתפתח יותר.

 
 
 
גיזום עץ זית
 
 
 
 
 

ניתן לבצע גיזום לסוגים שונים של עצי זית

 
ישנם סוגים שונים של עצי זית, אשר לכל אחד מתאים גיזום שונה שישפר את המראה ואת הבריאות של העץ:

  • גיזום עץ זית צעיר - עץ זית צעיר עדיין לא התפתח במלואו. המסקנה מכך היא שבאמצעות גיזום מקצועי ואיכותי, ניתן לגרום לכך שהעץ יתפתח בצורה שרוצים בה. ניתן לגרום לעץ לתת עדיפות לענפים מסוימים, כך שכל חלקי העץ יקבלו את האור להם הם זקוקים וכך שהעץ ייתן צל ופרי באופן הרצוי.
  • גיזום עץ זית בוגר – עצים בוגרים כבר קיבלו צורה משלהם. אולם, הם עשויים להצמיח ענפים חדשים בכל זמן. ענפים אלו עלולים להפריע הן לעץ והן לסביבה שלו, עקב חסימה של אור, שמפריעה למחיה של ענפי העץ הבוגרים יותר ושל הצמחים תחתיו, או עקב הפרעה פיזית שמונעת גישה למקומות בסביבת העץ. גיזום של עץ בוגר צריך להתבצע על ידי כלים מדויקים שלא יפגעו בעץ, אשר התפתח לאורך שנים כה רבות.
  • גיזום בונסאי – עצי זית נוחים מאוד לשימוש כעצי בונסאי. זוהי אמנות שמקורה ביפן, שמטרתה ליצור עצים ננסיים. גיזום עץ זית בונסאי הוא מלאכה לא פשוטה, כיוון שרוצים לקבל ענפים דקים יחסית. האפשרות לגיזום עץ זית ננסי באופן עצמאי היא מוגבלת, ולכן מומלץ לקחת איש מקצוע שייתן לעץ את הצורה הכללית שתאפשר לו להיות נאה במיוחד.
 

חברת אופק כריתה וגיזום היא המומחית בגיזום של עצי זית

 
 

לפרטים נוספיםהחברה היא בעלת ניסיון רב של גיזום עצי זית מכל הסוגים, בוגרים כצעירים, קטנים כגדולים. אנשי המקצוע בחברה הם בעלי ידע נרחב, ויודעים לזהות את הנקודות בהן אפשר לגזום את העץ מבלי לפגוע בו, להשאירו בריא ורענן ולהצמיח פירות ועלים חדשים. כאשר מעוניינים בגיזום עץ זית, מומלץ לבחור באופק, אשר יגרמו לעץ הזית שלכם להיראות טוב מאי פעם.

לפרטים נוספים: היכנסו