גיזום עץ דקל

 

רבים מאתנו בוחרים לעצב את גינתם בעזרת עצי דקל, וחשוב לדעת כיצד לטפל בהם.

 
 
 
 
רבים מאתנו בוחרים לעצב את גינתם בעזרת עצי דקל, וחשוב לדעת כיצד לטפל בהם. עצי דקל הינם עצים מרשימים ביותר, אשר יכולים לשדרג את המראה של כל גינה ולהעניק לה מראה יוקרתי וטרופי, ולכן רבים בוחרים לשתול עצים אלו.

אך המראה היפה והססגוני של עצים אלו אינו דבר שנוצר באופן טבעי. עצי דקל הינם עצים הדורשים תחזוקה גבוהה למדי, הכוללת בין היתר גיזום העץ בצורה קפדנית ביותר לשם שמירה הן על בריאותו והן על מראהו האסתטי והמרשים.
 
 
 
גיזום עצי פרי
 
 
 
 
 

אז מה כדאי לדעת על גיזום עץ דקל?

 
  • מדוע חשוב לגזום עצי דקל: גיזום עץ דקל חשוב מכמה סיבות - מניעת התיישבות של מזיקים כגון יונים, ציפורים או עכברים על ענפי העץ היבשים, מניעה של משיכת עטלפים לפירות העץ, מניעה של נשירת הפירות אשר גורמת ללכלוך רב באזור העץ וכן מניעה של נפילת ענפים יבשים באופן ספונטני אשר עלולה לגרום לנזקים כבדים ביותר לסביבה וכמובן לאנשים באזור העץ. סיבות אלו רלוונטיות לכל סוגי עצי הדקל, ולכן מומלץ לגזום כל עץ דקל בגינת ביתנו.

  • מה זה עיצוב גזע הדקל: גיזום דקל אינו נוגע רק לענפיו של העץ, אלא גם לגזע שלו, אשר באופן טבעי מוציא שלוחות שנועדו לשמור על העץ, אולם פוגעות במראהו. כאשר אנו מגדלים דקל לנוי, אנו לא זקוקים לשלוחות אלו כלל, ובכדי ליהנות ממראה עץ דקל חלק ומרשים יש לבצע גיזום של גזע העץ מכל שלוחות הגזע וכן שרכים אשר נוטים לצמוח עליו. לגיזום זה יתרונות בריאותיים נוסף על יתרונותיו האסתטיים, והוא מונע התיישבות של חרקים ומזיקים בגזע העץ וכן ריקבון מוקדם של הגזע.
 

בכל הנוגע לגיזום עצי דקל, מומלץ להיעזר בחברה מומחית בנושא

 
 
גיזום עץ דקל אינו דומה לגיזום סוגים אחרים של עצים הן בשל גובהו של העץ והן בשל מאפייניו הייחודיים, ולכן מומלץ להיעזר בחברה מומחית בתחום לשם כך. "אופק"- כריתה וגיזום הינה חברה המתמחה בגיזום עצים על סוגיהם השונים, ביניהם עצי דקל. בעזרת חברת "אופק"- כריתה וגיזום אנו יכולים להבטיח גיזום איכותי ונכון של עץ הדקל שלנו, אשר גם ישמור על בריאותו של העץ וגם ישפר את מראהו.