גיזום עץ אראוקריה

 
 
 
עץ אראוקריה הוא עץ חסון וגבוה שכולנו רואים מידי פעם ברחובות ובחצרות. עץ זה יפה מאוד וקל לזהות אותו אחרי שמבינים את המאפיינים שלו, אך כיצד גוזמים אותו ומדוע יש בכך צורך?
 
 
גיזום עץ אראוקריה
 
 

מהו עץ אראוקריה?

 
 
עץ אראוקריה הוא אחד העצים הגדולים בנוף בישראל. למעשה מדובר בעץ בעל גזע עבה מאוד שהגובה שלו יכול לעלות על 20 מטרים. עץ זה חזק מאוד וגיזום שלו לא פשוט בכלל, כאשר העלווה בחלק העליון שלו בדרך כלל תהיה בצבע כהה יותר משאר העלווה. העלים של עץ אראוקריה נושרים במשך כל ימות השנה, הם מכסים את הקרקע בצבע ירוק כאשר התחזוקה של העץ, למרות כל מה שנאמר עליו עד כה, יחסית נוחה בהשוואה לעצים אחרים בגודל שלו. העץ גדל הכי טוב על קרקע חולית אך מסוגל לגדול על קרקעות מסוג אחר, כאשר הוא זקוק לשמש במגע ישיר לגדילה מיטבית.
 

מדוע יש לגזום את עץ האראוקריה?

 
 
גיזום עץ אראוקריה אפשרי בגלל סיבות רבות כאשר אחת הסיבות המרכזיות היא שהעץ פשוט מפריע לציבור. יכול להיות שמדובר על עץ שגדל במרחב ציבורי והוא מפריע לנוכחים כאשר הוא יוצר צל שאינו נדרש, הוא מלכלך מאוד את הסביבה בגלל הענפים והעלים שלו שנושרים והוא גם רגיש מאוד לרוח מה שיכול להפוך אותו למפגע בטיחותי. גם בחצרות פרטיים ישנם עצי אראוקריה וגם אז הם יכולים להיות מפגע בטיחותי כאשר הם יכולים להיות במצב זה גם מפגע עיצובי.
 

מי יכול לגזום את העץ וכיצד?

 
 
גיזום עץ אראוקריה אפשרי רק על ידי גוזם עצים מנוסה. גוזם עצים שמחזיק ברישיון מתאים לעסוק בתחום ושיש לו שנות ניסיון רבות יוכל לגזום את העץ בלי בעיה בתהליך נכון ובטוח. תחילה הוא יבין מדוע יש צורך בגיזום העץ, כאשר רוב הגיזומים מתבצעים כדי להעלות את הבטיחות שלו. לעתים יש צורך לגזום את העץ כדי להגביה את הנוף שלו כאשר הענפים נמוכים מידי, ולעתים יש צורך לדלל אותו מעט. בחלק מן המקרים יש רצון להנמיך אותו מעט אך מצב כזה לא כדאי כיוון שהצמרת של העץ יכולה להתפצל לשני חלקים שבירים ומסוכנים יותר.

לפרטים נוספים: היכנסוצרו עמנו קשר כעת ואנו נדאג לבצע את הגיזום בצורה המקצועית והבטיחותית ביותר :)