כריתת עץ אראוקריה

 
עץ אראוקריה הוא עץ חסון וגבוה שכולנו רואים מידי פעם ברחובות ובחצרות. עץ זה יפה מאוד וקל לזהות אותו אחרי שמבינים את המאפיינים שלו. זהו עץ סימטרי עם קודקוד אחד. מתי יש לבצע כריתה שלו ומדוע יש בכך צורך?
 

מהו עץ אראוקריה?

 
 
עץ אראוקריה הוא אחד העצים הגדולים בנוף בישראל. למעשה מדובר בעץ בעל גזע עבה מאוד שהגובה שלו יכול לעלות על 20 מטרים. עץ זה חזק מאוד וגיזום שלו לא פשוט בכלל, כאשר העלווה בחלק העליון שלו בדרך כלל תהיה בצבע כהה יותר משאר העלווה. העלים של עץ אראוקריה נושרים במשך כל ימות השנה, הם מכסים את הקרקע בצבע ירוק כאשר התחזוקה של העץ, למרות כל מה שנאמר עליו עד כה, יחסית נוחה בהשוואה לעצים אחרים בגודל שלו. העץ גדל הכי טוב על קרקע חולית אך מסוגל לגדול על קרקעות מסוג אחר, כאשר הוא זקוק לשמש במגע ישיר לגדילה מיטבית.
 
 

מתי עולה הצורך לכרות את עץ האראוקריה?

 
 
כריתת עץ אראוקריה נדרשת עקב סיבות שונות, כאשר אחת הסיבות המרכזיות היא שהעץ פשוט מפריע לציבור. יכול להיות שמדובר על עץ שגדל במרחב ציבורי והוא מפריע לנוכחים כאשר הוא יוצר צל שאינו נדרש, הוא מלכלך מאוד את הסביבה בגלל הענפים והעלים שלו שנושרים והוא גם רגיש מאוד לרוח מה שיכול להפוך אותו למפגע בטיחותי. גם בחצרות פרטיים ישנם עצי אראוקריה וגם אז הם יכולים להיות מפגע בטיחותי כאשר הם יכולים להיות במצב זה גם מפגע עיצובי.
 

ביצוע כריתה על ידי אופק גיזום וכריתה

 
 
כריתת עץ אראוקריה צריכה להתבצע רק על ידי מומחה. כורת עצים שמחזיק ברישיון מתאים לעסוק בתחום ושיש לו שנות ניסיון רבות יוכל לכרות את העץ באופן מקצועי, בתהליך נכון ובטוח. אנו באופק גיזום בעלי ניסיון רב שנים בתחום גיזום וכריתת כל סוגי העצים בכלל ובכריתת עץ אראוקריה בפרט.

 
ביצוע כריתת עץ אראוקריה ע"י חברת אופק גיזום וכריתה
 
 

זקוקים לשירות כריתת עץ אראוקריה? צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!