גיזום עצי הדר

 
 
גיזום עצי הדר היא פעולה חשובה שיש לבצעה בזמן הנכון ובצורה נכונה. במאמר הזה נבין מדוע חשוב לגזום עצי הדר, מתי צריך לגזום ומי יכול לבצע את המשימה.
 
גיזום עצי הדר
 
 

גיזום לשם ייעול תנובת העץ

 
 
עצי הדר חייבים לעבור גיזום מידי עונה כדי לייעל את התנובה שלהם. בסופו של דבר הפירות מהעץ יבשילו אך חשוב לזכור כי תמיד אפשר למקסם אותם עוד יותר על ידי ניצול משאבים נכון יותר של העץ. לכל עץ יש ענפים פוריים יותר ופוריים פחות וכאשר גוזמים את הענפים הפחות פוריים, הענפים הפוריים מקבלים יותר משאבים מהעץ. כמו כן, יש צורך לגזום ענפים תקולים או רקובים שלא רק לא יניבו פירות אלא יכולים לסכן את כל שאר חלקי העץ בהתפשטות הריקבון.
 

כיצד גיזום עצי הדר מתבצע?

 
 
גיזום עצי הדר יכול להתבצע באופן עצמי על ידי שימוש בכלי גיזום שונים, אך תמיד מוטב להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית (במיוחד כאשר מדובר במספר גדול של עצים). אנו באופק גיזום עצים בע"מ, מספקים שירותי גיזום עבור כל סוגי עצים, כלומר אנו מכירים היטב כל עץ ויודעים כיצד לגזום אותו בצורה היעילה ביותר, הן מבחינת זמן, אופן הגיזום, שימוש בכלים מתאימים ועוד.

כל עץ הדר דורש טיפול ייחודי בהתאם למאפיינים שלו, לדוגמא - במידה ומדובר בגיזום עץ לימון יש לגזום במהירות פריצות של צימוח משורש החושחש שלו, מה שעלול למנוע הזנה של הגזע המרכזי. דוגמא נוספת היא בנוגע לעץ האתרוג שזקוק לחשיפה רבה של שמש, לכן יש לגזום את העץ בצורה חכמה, הן מבחינה כזאת שתהיה חשיפה לשמש אך לא חשיפה רבה מדי והן מבחינת זיהוי הענפים החלשים והמתים כדי למנוע נטל על העץ והסתרת האור לענפים הבריאים. לכל עץ יש את המאפיינים שלו ועל מנת לגרום לשגשוג העצים חשוב להקפיד על גיזום נכון.

 
 
 
גיזום עצי הדר עם המומחים של אופק כריתה וגיזום - אמינות, מקצועיות ובמחירים אטרקטיביים!